6 بررسی مهم قبل از راه اندازی باشگاه مشتریان

6 بررسی مهم قبل از راه اندازی باشگاه مشتریان

در این مطلب سعی داریم به بررسی روشهایی بپردازیم تا شما بعنوان صاحب یک کسب و کار بتوانید با اطمینان خاطر هر چه بیشتر به راه اندازی باشگاه مشتریان در کسب و کار خود بپردازید.

اولین قدم : دلیل و هدف از راه اندازی باشگاه چیست؟

برای انتخاب هر چه صحیح تر نرم افزار باشگاه مشتریان، ابتدا هدف از راه اندازی باشگاه مشتریان را در کسب و کار خود شفافتر کنید؟ شما برای راه اندازی باشگاه مشتریان در کسب و کار خود چند هدف می توانید داشته باشید…

1.افزایش نرخ وفادارسازی مشتریان

2.ایجاد مزیت رقابتی برای کسب و کار

3.جمع آوری اطلاعات و تحلیل رفتار مشتریان

4.ایجاد روشی جدید برای بازاریابی

5.یا همه موارد فوق

پس از اینکه هدف از راه اندازی باشگاه مشتریان در کسب و کار خود را مشخص نمودید، حال می توانید اقدام به ارزیابی شرکتهای ارائه دهنده سرویسهای وفادارسازی مشتریان نمایید!

کدام شرکت تجارب مرتبط با هدف شما را دارا می باشد؟

کدام شرکت توان همراهی با شما در مسیر توسعه برنامه های وفادارسازی مشتریان را دارد؟

قدم دوم :سناریو باشگاه مشتریان در کسب و کار شما چه هست؟

شما باید به طور دقیق بدانید که سناریو باشگاه مشتریان در کسب و کار شما چه چیزی می تواند باشد؟

سناریو افتتاحیه باشگاه مشتریان در کسب و کار شما چیست ؟

پس از افتتاح باشگاه مشتریان در کسب و کار خود برای ریتارگت نمودن مشتریانی که در گذشته از شما خرید نموده اند چه اهدافی را دنبال می کنید؟

بعد از گذشت چند ماه از راه اندازی باشگاه مشتریان، برای ایجاد جذابیتهای مجدد، سناریو باشگاه مشتریان شما چه خواهد بود؟
برای مشتریان وفادار، از دست رفته و… چه برنامه هایی در پیش دارید؟

یا اینکه سناریو باشگاه مشتریان در کسب و کار شما با توجه به خصوصیتهای کسب و کار شما چیست ؟

پاسخ بسیاری از این سوالات را می بایست در هنگام راه اندازی باشگاه مشتریان، از شرکت ارائه دهنده سرویس وفادارسازی مشتریان دریافت نمایید…

و البته پرسش و دریافت پاسخ این سوالات از شرکتی که قرار است سرویس باشگاه مشتریان را به کسب و کار شما ارائه کند، می تواند یکی از معیارهای مهم برای انتخاب یا عدم انتخاب در این حوزه باشد.

قطعاً شرکت ارائه دهنده برنامه باشگاه مشتریان در کسب و کار شما باید بتواند، چشم اندازهای ویژه ایی در خصوص این سوالات در اختیار شما قرار دهد.

قدم سوم : انعطاف پذیری برنامه باشگاه مشتریان

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم دیگر که می بایست در هنگام انتخاب شرکت ارائه دهنده سرویس باشگاه مشتریان به آن دقت کنید، این است :

آیا به درخواستهای توسعه شما توجه دارند؟

بسیاری از مواقع شاهد هستیم که تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها پس از راه اندازی باشگاه مشتریان در کسب و کار خود نیازهای متعددی برای توسعه را حس می نمایند، اما بدلیل اینکه شرکت ارائه دهنده سرویس امکان توسعه را ندارد به درخواستهای توسعه شما پاسخ منفی داده و نهایتاً شما را در استراتژی های اجرایی برنامه وفادارسازی مشتریان دچار مشکلهای متعددی می نماید.

بسیار مهم است که ارائه دهنده سرویس وفادارسازی مشتریان، بصورت تخصصی در حوزه ارائه سرویس وفادارسازی مشتریان سالها دارای تجربه، تخصص بوده و بلعکس بسیاری از شرکتهای صرف نرم افزاری باشگاه مشتریان یکی از دهها نرم افزار آنها نباشد.

قدم چهارم : باشگاه مشتریان برای ؟ فروش حضوری، وب سایت، اینستگرام؟

امروزه کسب و کارهایی موفق تر هستند که بتوانند یکپارچگی ویژه ایی در بین تمامی کانالهای فروش خود ایجاد نمایند، به عبارتی یکپارچگی بین کانالهای فروش کسب و کار و واحدهای مختلف یک کسب و کار علاوه بر افزایش نرخ وفادارسازی مشتریان، تمرکز بالایی برای کسب و کار ایجاد نموده و از این طریق شما شاهد افزایش بهره وری در بازاریابی و فروش خواهید بود…

تصمیم شما برای راه اندازی باشگاه مشتریان کدام یک از بخشها در کسب و کارتان را در بر می گیرد؟

فروش حضوری ؟

وب سایت؟

فروش اینستگرام؟

آیا سرویسی باشگاه مشتریانی که در حال انتخاب هستید؟ توان یکپارچه سازی در تمامی بخشهای زیر را به شما می دهد؟

قدم پنجم : پشتیبانی و مشاوره

قطعاً یکی از نیازهای اصلی که دلیل بر موفقیت باشگاه مشتریان در کسب و کار شما خواهد شد، مشاوره و پشتیبانی پس از راه اندازی باشگاه مشتریان است، مهم است که شرکت ارائه دهنده سرویس وفادارسازی مشتریان در دو بخش : پشتیبانی فنی و مشاوره توانایی و تجربه بالایی داشته باشد تا از این طریق علاوه بر رفع مشکلات فنی بتواند مشاوره های لازم را در بخشهای مختلف طراحی استراتژی انجام دهد.

به یاد داشته باشید، که باشگاه مشتریان صرفاً یک نرم افزار نیست، بلکه استراتژی و برنامه ایی که بواسطه یک سرویس نرم افزاری امکان وفادارسازی مشتریان را در کسب و کار شما فراهم می کند.

شاید اصلی ترین دلیل راه اندازی باشگاه مشتریان، ایجاد شرایطی برای جمع آوری اطلاعات مشتریان و سپس تحلیل داده مشتریان با شرایطی که بتوان از اطلاعات تحلیل شده بهره لازم را گرفت باشد، زیرساخت باشگاه مشتریانی که شما در کسب و کار خود قرار است از آن بهره برداری لازم را داشته باشید، باید علاوه بر تمامی بخشهایی که به آن اشاره کردیم، به ساده ترین روش ممکن امکان استفاده از اطلاعات تحلیل شده مشتریان را برای شما فراهم نماید.

بسیاری از سرویسهای نرم افزاری باشگاه مشتریان، صرفاً ابزاری برای جمع آوری اطلاعات مشتریان بوده و به هیچ وجه در بخش تحلیل اطلاعات مشتریان یا استفاده از اطلاعات تحلیل شده مشتریان شرایط و امکاناتی را برای شما فراهم نمی نمایند، یا برخی از آنها امکاناتی مهم در این بخش را در ازای هزینه های بالایی برای شما در دسترس قرار می دهند.

سعی کنید قبل از راه اندازی باشگاه مشتریان در کسب و کار خود ارزیابی دقیق در خصوص امکانات فوق در کسب و کار خود داشته باشید.

 

در این 6 بخش سعی داشتیم تا شما با فرآیند و شرایط راه اندازی باشگاه مشتریان و انتخاب بهترین نرم افزار باشگاه مشتریان آشنا شوید، چنانچه نیاز به کسب و اطلاعات بیشتری در خصوص تهیه نرم افزار باشگاه مشتریان در کسب و کار خود دارید کافیست، از طریق این لینک اقدام به تکمیل فرم دمو نرم افزار دکتر کلابز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید

درخواست اکانت یک ماهه رایگان باشگاه مشتریان دکتر کلابز
اگر قصد آشنایی بیشتر با نرم افزار باشگاه مشتریان دکتر کلابز را دارید می توانید درخواست دریافت اکانت یک ماهه رایگان ثبت کنید​
  • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, jpeg, webp.