باشگاه مشتریان در فروشگاههای موبایل فروشندگان و فروشگاههای موبایل عمدتاً خدمات خود را به سه بخش اصلی تقسیم بندی می نمایند، بخشی از این خدمات حول محور فروش دیوایس و گوشی ها، بخشی دیگر از این خدمات مرتبط به لوازم جانبی و اکسسوری ها و قسمتی دیگر معطوف به تعمیرات و خدمات پس از فروش می گردد.

اگر بخواهیم میزان نرخ بازگشت مشتریان را به فروشگاه های موبایل رده بندی نماییم، عمدتاً دوره بازگشت مشتریان در خدماتی مثل: فروش گوشی و دیواس های مرتبط بلندمدترین دوره بازگشت و در خصوص اکسسوری ها حدوداً بصورت میانگین، دوره بازگشتی نسبتاً متعادل و در خصوص تعمیرات در بسیاری از مواقع بالاترین میزان نرخ بازگشت تجربه می شود.

اگر سناریوی که به آن اشاره نمودیم را بعنوان یک سناریو صحیح قبول نماییم، فروشگاه هایی در این صنعت موفق می باشند که در بخش لوازم جانبی و تعمیرات خدمات دهی مناسبی را به انجام رسانده و با افزایش مراجعه مشتریان جزو سرفصل ها در کسب و کار خود خواهند بود.

حال در این مابین فروشگاه هایی در بازگشت مشتریان موفق تر هستند که بر موارد زیر متمرکز داشته باشند.

1. تمرکز بالایی در ارائه کیفی خدمات داشته باشند.

2.پس از فروش محصول و خدمات، علاوه بر حفظ کیفیت برنامه مشخص، خدمات پس از فروش داشته باشند.

3.از برند مطرح و معتبری برخورددار باشند و اصطلاحاً برندلویالتی و برنداورنس آنها در سطح خوبی باشد.

4.وجه تمایز مناسبی برای مشتریان خود پس از اولین مراجعه در نظر گرفته باشند.

5.و مشتریان را در دورههای مشخص دستخوش پیگیری های هدفمند قرار دهند.

باشگاه مشتریان در فروشگاههای موبایل

بواسطه راه اندازی باشگاه مشتریان در کسب و کارهای مرتبط به حوزه فروش تجهیزات موبایل می توانیم بخشهای زیر را به صورت هوشمندانه ای در کسب و کار خود پیاده سازی نموده و نهایتاً از این طریق شاهد افزایش مراجعه مشتریان و ایجاد مشتریان وفادار بیشتر در کسب و کار خود باشیم.

1. پس از اولین مراجعه مشتریان برای خرید گوشی موبایل، اکسسوری یا تعمیرات، برای آنها اعتبار و امتیازاتی ایجاد نماییم تا نسبتاً به مراجعه قبلی خود حس ایجاد یک وجه تمایز برایشان ایجاد شود، سناریوهای امتیازی، کش بک، محصولی برای مشتریان در این صنف بسیار جذاب بوده و می تواند دلیلی بر افزایش بازگشت آنها باشد.

سوال : با توجه به حاشیه سود پایین در فروش گوشی های موبایل چطور می توانم برای مشتریان پاداش تعریف نماییم؟

پاسخ : شما می توانید با تعریف سناریو مبتنی بر محصول، برای محصولات مختلف، سناریوهای مختلف تعریف و در ازای هر سناریو پاداش های مختلفی را برای مشتریان در نظر بگیرید.

2.پس از راه اندازی باشگاه مشتریان برای فروشگاه موبایل خود می توانید با تعریف تاریخ سررسید تاریخ انقضا گارانتی محصولات، مشتریان را پیگیری نموده یا در ازای اینکه مشتریان نرم افزارهای خاصی را با ورژن های خاص از ما دریافت نموده اند، در زمانیکه ورژن های جدیدتر وارد بازار شده، آنها را پیگیری و  برای بازدید مجدد در فروشگاه خود دعوت نماییم، بدین ترتیب علاوه بر اجرای یک برنامه فالوآپ مشخص، با توجه به بازگشت تعداد بالایی از مشتریان به فروشگاه شما، احتمال فروش دیگر خدمات، محصولات به آنها بالا خواهد رفت.

3.با توجه به اینکه حاشیه سود در محصولات جانبی به مراتب از دیگر محصولات بالاتر می باشد و خرید برخی از محصولات جانبی در نزد مشتریان دلایلی مرتبط به رویدادهای شخصی و ملی می تواند داشته باشد، پس از راه اندازی باشگاه مشتریان در فروشگاه های موبایل می توانیم بواسطه طراحی کمپین های اطلاع رسانی مرتبط به تولد، ایام ملی، سالروز عضویت در باشگاه مشتریان، سالروز تاسیس فروشگاه، ایام نوروز، روز زن، روز مرد، روزکودک و…. اقدام به جذب مجدد مشتریان نمایم، عمدتاً در برنامه وفادارسازی دکتر کلابز روش هایی تعبیه شده است تا همزمان با اجرای کمپین های مرتبط بتوانیم مبلغی یا درصدی را برای مشتریان بعنوان پاداش قبل خرید، یا پاداش پس از خرید تعریف نماییم.

باشگاه مشتریان در فروشگاههای موبایل

4.شناسایی رفتار دقیق مصرف کننده با توجه به خدمات و محصولاتی که از ما در هر دوره تهیه نموده است می تواند فرصت ارائه یک پیشنهاد هدفمند را برای کسب و کار ما ایجاد نماید، بدین ترتیب می توانیم بواسطه دعوت هدفمند در ازای پیشنهاد جذابی که برای مشتریان در نظر گرفته ایم، احتمال فروش برخی خدمات و کالاها را افزایش دهیم.

5.سوال پر تکرار در کسب و کار فروشگاه های موبایل، از کجا خریدی ؟ از کیفیت آن راضی هستید؟ دقیقاً این نقطه، بهترین زمان معرفی فروشگاه شما توسط مشتری فعلی به مشتریان احتمالی است، به چه صورت می توانیم ضریب معرفی کسب و کار شما را نزد دیگر مشتریان افزایش دهیم؟ یکی از روش های مرسوم در باشگاه مشتریان دکتر کلابز، سناریو ریفرال مارکتینگ یا بازاریابی ارجاعی می باشد، در این روش پس از اتمام فرایند خرید توسط مشتری اول، سناریو بازاریابی ارجاع اجرا شده و از مشتری اول دعوت می نماید تا از طریق معرفی مشتریان جدید پاداش هایی را در قالب اعتبارات و امتیازات جایزه دریافت نماید، اجرای سناریوهای ریفرال طی ارزیابی و گزاراشات تهیه شده می تواند 80% ضریب معرفی کسب و کار شما را به مشتریان احتمالی افزایش دهد و شما از طریق اجرای این سناریو امکان جمع آوری اطلاعات مشتریان احتمالی را در کسب و کار خود افزایش خواهید داد.

دلایل، استراتژی و سناریوهای بسیار زیاد دیگری نیز می تواند همزمان با مواردی که در قسمت فوق به آنها پرداختیم دلایلی بر افزایش نرخ بازگشت مشتریان به کسب و کارهای همانند فروشگاه های موبایل، لپ تاپ و تجهیزات رایانه ای یا مخابراتی باشد، در این مقاله سعی نمودیم بواسطه اشاره به تعدادی از این سناریوها، ذهنیت شما را نسبت به موضوع وفادارسازی مشتریان و راه اندازی باشگاه مشتریان شکل دهیم؛ چنانچه پس از مطالعه مطالب فوق نیازمند به دریافت مشاوره تکمیلی و راه اندازی باشگاه مشتریان می باشید می توانید از طریق لینک وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

 

برای راه اندازی باشگاه مشتریان و دریافت مشاوره در مورد امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان، کافیست از طریق لینک زیر اقدام نموده و از خدمات مشاوره ما برای تاسیس باشگاه مشتریان در مجموعه خود بهره مند شوید.

 

مقالات
درخواست اکانت یک ماهه رایگان باشگاه مشتریان دکتر کلابز
اگر قصد آشنایی بیشتر با نرم افزار باشگاه مشتریان دکتر کلابز را دارید می توانید درخواست دریافت اکانت یک ماهه رایگان ثبت کنید​
  • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, jpeg, webp.