در این مقاله بصورت کامل به جزئیات راه اندازی باشگاه مشتریان در سالن های زیبایی خواهیم پرداخت و شما را با روشهای نوین وفادارسازی مشتریان در سالن های زیبایی آشنا خواهیم نمود.

چرا سالنهای زیبایی نیازمند راه اندازی برنامه های وفادرسازی مشتریان (باشگاه مشتریان) می باشند؟

این سئوال مشترک بسیاری از سالن های زیبایی قدیمی و جدید است، واقعیت این موضوع می باشد که راه اندازی باشگاه مشتریان در یک سالن زیبایی هیچ ارتباطی به قدمت و تعدد مشتریان ندارد، ابزارهای همانند باشگاه مشتریان با هدف ایجاد مزیت برای مشتریان وفادار راه اندازی میشود و اگر شما از آن دسته از مدیران سالن های زیبایی می باشید که برای مشتریان خود بدنبال ایجاد مزیتهای خاص و تاثیر گذار هستید و از این طریق همیشه در تلاش برای حفظ مشتریان بوده اید، باشگاه مشتریان می تواند یکی از تاثیرگذارترین ابزارها در کسب و کار شما محسوب شود، در ادامه جزئیاتی بیشتر در خصوص مزیت های راه اندازی باشگاه مشتریان در سالن های زیبایی را به شما شرح خواهیم داد.

به مراجعین خود پس از هر بار مراجعه پاداش دهید

 

به مراجعین خود پس از هر بار مراجعه پاداش دهید

این روزها مشتریان در بهترین سالن های زیبایی پس از بارها مراجعه بدنبال مزیتهای خاصی می باشند که صرفاً شما بعنوان مدیر یک سالن زیبایی برای آنها ایجاد کرده اید، اگر مشتریان شما بدانند که پس از هر بار مراجعه بعنوان یک مشتری وفادار شاهد امتیازات، پاداش، هدایا می باشند بدون شک آنها به معرفی سالن زیبایی شما تبدیل شده و این حس خوب را در بین اطرافیان خود انتشار خواهند داد، بواسطه راه انداز باشگاه مشتریان شما برای هر مشتری و مراجعه کننده کیف پولی ایجاد خواهید نمود و نرم افزار باشگاه مشتریان، بخشی از مبلغ پرداختی مشتریان را در قالب اعتبار یا امتیاز به کیف پول مشتری شارژ و مشتریان پس از هر بار مراجعه با جمع آوری این اعتبارات و امتیازات امکان مصرف موجودی کیف پول هدیه خود را در سالن شما خواهند داشت، هر چند این روش به ظاهر بسیار معمول به نظر می رسد، اما واقعیت این است که مشتریان همیشه علاقمند دریافت هدایا و امتیازات خاص هستند و شما می توانید از این استراتژی ساده اما پر کاربر برای ایحاد این وجه تمایز در نزد مشتریان خود به راحتی بهره مند گردید.

به مشتریان خود زمان مراجعات بعدی را یادآوری کنید

همانطور که همه ما می دانیم در صنف سالن های زیبایی، عمدتاً خدمات نیاز به رسیدگی مجدد، ترمیم داشته و سالن هایی برنده این صنعت می باشند که بارها بتوانند به مشتریان خود خدمات مرتبط را فروخته و بواسطه پیگیری های هدفمند مشتریان، از دست رفت مشتریان جلوگیری و مراجعات مشتریان را بیشتر از قبل، منظم تر نمایند.

در سیستم باشگاه مشتریان دکتر کلابز مختص سالن های زیبایی، امکانی طراحی و در اختیار مدیران سالنهای زیبایی قرار گرفته شده که بتوانند دوره های بازگشت مشتریان را شناسایی و بواسطه طراحی سناریو پیگیری مشتریان، بصورت سیستمی مشتریان را پیگیری و دعوت برای مراجعه به سالن نمایند.

فرض کنید شما امروز برای دریافت خدمات ناخن به یک سالن زیبایی مراجعه می نمایید، خدمات به شما ارائه و هزینه خدمات هم از شما وصول می شود، پس از این مرحله کیف پول شما به میزان مشخص شارژ، پیامک تشکر سالن زیبایی برای شما ارسال و سالندار به شما اعلام کند که در یک ماه آینده باشگاه مشتریان زمان مراجعه بعدی را به شما اعلام  و چنانچه در تاریخ مورد نظر به سالن مراجعه کنید، مجدد درصدی از هزینه خدمات را از سالن پاداش دریافت خواهید نمود، آیا این سناریو جذاب نیست؟ آیا پس از خروج این مشتری از سالن شما، این نوع پرزنت و مزیت باشگاه مشتریان توسط مشتری با دوستانش مطرح نمی شود؟ آیا شما حاضر هستید مراجعه بعدی را هدفمندتر انجام دهید تا پاداش مراجعه بعدی را دریافت و نهایتاً خدمتی جدید در این سالن دریافت کنید؟

مشتریان بی خیال و از دست رفته را شناسایی کنید…

اصلی ترین قسمت هر باشگاه مشتریان مبحث تحلیل رفتار مشتریان می باشد، اینکه شما بعنوان مدیر یک سالن زیبایی بتوانید مشتریان وفادار، از دست رفته و بی خیال خود را شناسایی کنید و برای افزایش نرخ مشتریان وفادارو کاهش مشتریان از دست رفته یا بی خیال برنامه ریزی کنید، قطعاً می تواند هزینه بازاریابی شما را کاهش و بازگشت مشتریان را به سالن زیبایی شما چندین برابر کند.

در سرویس باشگاه مشتریان دکتر کلابز همزمان با تمامی امکاناتی که در اختیار سالن های زیبایی قرار می گیرد، امکان دریافت تحلیل از رفتار مشتریان به سهولت برای شما احیا می شود و شما بدون نیاز به داشتن فنی و تخصصی می توانید با چند کلیک ساده مشتریان از دست رفته خود را شناسایی و برای آنها کمپین های هدفمند تبلیغاتی طراحی و اجرا نمایید.

گروه بندی مشتریان معمولی و مشتریان وی آی پی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید بخشی از مشتریان خود را بعنوان مشتریان وی آی پی دسته بندی و دیگر مشتریان را با گروه بندی مورد نیاز تفکیک کنید تا در صورت نیاز به ارسال پیامک، یا پیگیری تلفنی علاوه بر تفکیک سیستمی، بتوانید سناریوهای خاصی را برای گروه های مختلف اجرا نمایید.

این بخش از نرم افزار باشگاه مشتریان دکتر کلابز دقیقاً بعنوان امکانی تحت عنوان گروه بندی به شما کمک خواهد نمود تا تفیکیک بندی دقیقی از وضعیت مشتریان ایجاد و مطابق نیاز خود از آن بهره برداری نمایید.

مشتریان چه خدماتی از شما دریافت کرده اند؟

 

مشتریان چه خدماتی از شما دریافت کرده اند؟

کسب و کارهایی در اجرای برنامه های وفاداری موفق تر هستند که بتوانند، علاقه مشتریان به خدمات دریافتی از کسب و کار خود را شناسایی و بر همین اساس اقدام به اجرای کمپین های بازاریابی و پیگیری نمایند، مشخصه تکمیلی یکی دیگر از امکانات بسیار پر کاربرد در نرم افزار باشگاه مشتریان دکتر کلابز ویژه سالن های زیبایی می باشد، شما بعنوان مدیر یک سالن زیبایی می توانید از طریق تعریف مشخصه های تکمیلی برای مشتریان خود علاوه بر شناسایی علاقمندی آنها اقدام به اجرای هدفمند برنامه های بازاریابی نمایید، فرض کنید بدانید چه گروهی از مشتریان خدمات رنگ مو و چه گروهی از مشتریان خدمات کاشت ناخن از سالن شما دریافت کرده اند و چند درصد از این مشتریان خدمات مرتبط دیگر را هنوز در سالن شما مورد بهره برداری قرار نداده اند، با در اختیار داشتن این نوع اطلاعات به راحتی می توانید اقدام به اجرای کمپین های اطلاع رسانی نموده و علاوه بر افزایش فروش خدمات با فروش پایین، مشتریان خود را بارها و بارها در لاین های مختلف در حین دریافت خدمات مشاهده نمایید.

معرفی کنید و پاداش دریافت کنید

مشتریان شما بعد از دریافت خدمات، کسب و کار شما را آیا به دوستان و نزدیکان خود معرفی می نمایند؟

آیا شما بعنوان مدیر یک سالن زیبایی برنامه ایی برای افزایش ضریب این معرفی های تاثیر گذار و دهان به دهان برای کسب و کار خود تا به امروز داشته اید؟

آیا می دانستید همچنان معرفی دهان به دهان یکی از تاثیر گذارتین روشهای بازاریابی در بین کسب و کارهای دنیا می باشد و کسب و کارها بسیار زیادی برای ایجاد این روش تاثیر گذار تبلیغاتی اقدام به برنامه ریزی های بسیار زیادی می نمایند؟!

پس از راه اندازی باشگاه مشتریان یکی از ابزارهایی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت، امکان طراحی و اجرای سناریو ارجاع یا معرف می باشد، بدین ترتیب هر مشتری با عضویت در باشگاه مشتریان و معرفی کسب و کار شما به دوستان خود در ازای این معرفی دستخوش پاداش خواهد شد و به  همین سادگی شما می توانید از تاثیر گذارترین روش بازاریابی در سالن زیبایی خود استفاده نمایید.

هم اکنون نوبت به شماست، برای راه اندازی باشگاه مشتریان در سالن زیبایی خود کافیست از طریق لینک زیر اقدام و از خدمات مشاوره ما برای تاسیس باشگاه مشتریان در مجموعه خود بهره مند شوید.

 

مقالات
درخواست اکانت یک ماهه رایگان باشگاه مشتریان دکتر کلابز
اگر قصد آشنایی بیشتر با نرم افزار باشگاه مشتریان دکتر کلابز را دارید می توانید درخواست دریافت اکانت یک ماهه رایگان ثبت کنید​
  • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, jpeg, webp.